W Szkocji dzieci śpią w pudełkach

Od sierpnia tego roku każdy noworodek w Szkocji może spać w swoim pudełku. Rząd uruchomił program Baby Box i jeśli ciężarna mama wypełni tylko formularz to kilka tygodni przed porodem dostanie specjalnie zaprojektowane tekturowe pudło dla swojego maluszka z cudowną wyprawką.

bb-13
Nasze pudełko doszło przedwczoraj. I jesteśmy nim zachwyceni. Pomysł, jak pisze rząd, ma na celu wyrównanie szans. W praktyce wyprawkę może dostać każdy kto o nią poprosi. Koszt jej skompletowania, to jak wyczytałam £160. W środku same cudowności, jestem przekonana że wybierały je doświadczone mamy. Nas urzekło oczywiście samo pudło, które jest z mocnej tektury, wyposażone w materacyk, prześcieradełko i kocyk. Wszystko po to, żeby tuż po powrocie ze szpitala ułożyć bąbla bezpiecznie w pudełku na podłodze lub w łóżeczku. Już wiem, że po użyciu złożymy karton i wyciągniemy zza szafy kiedy nasz maluch będzie potrafił malować. Wytniemy mu potwora z Loch Ness i oczywiście zegar z zaznaczoną datą urodzenia a potem te resztki pudełka dołączą do skrzyni skarbów z dzieciństwa.

bb-10

W wyprawce jest sporo ubranek bardzo dobrej jakości dla dzieci od 0-6 m.ż, ręcznik, pieluszki tetrowe, kurteczka, czapeczka, skarpetki, pierwsze rękawiczki, gąbka, pilniczki, książeczki, kostka do zabawy, mata do pełzania i to co mnie najbardziej cieszy czyli elektroniczny termometr do mierzenia temperatury w uchu. Cudownie, że dodano też elastyczną chustę do noszenia niemowlaka. Co prawda mamy swoje dwie z Polski, ale przecież nie każda mama ma możliwość ich przetestowania.

bb-5

Pomyślano też o mamie, dla której przygotowano wkładki laktacyjne i połogowe podpaski. Jest też coś dla obojga rodziców… prezerwatywy. Śmiejemy się, że to po to, żeby nie zamawiać zbyt szybko kolejnego Baby Box ;)

bb-001

Najpiękniejszy ze wszystkiego jest jednak szkocki wiersz, który zawsze będzie nam przypominał moment, na który nadal z niecierpliwością czekamy… Opublikujemy jak będziemy już w komplecie, czyli pewnie niedługo!

 

 

tekst: Agata Lesiowska

zdjęcia: Agata Lesiowska, Saku

wszelkie prawa autorskie zastrzeżone

 

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *