O mnie

mama&mary-smaller

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!

Jestem neurologopedą, mieszkam w Glasgow, Szkocji z moją paczką czyli ukochanym Marcinem, trzema córkami i synem. Zanim zostałam logopedą skończyłam dziennikarskie studia magisterskie i przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka radiowa i telewizyjna. Plan zakładał, że będę prowadzić Panoramę albo chociażby Wiadomości. Całe szczęście, że po zakończonym leczeniu ortodontycznym okazało się, że mam wadę wymowy – sigmatismus stridentalism. Mikrofon niechętnie przysłuchiwał się moim głoskom z szeregu {S}. Żaden logopeda zajmujący się wówczas dykcją nie podjął się korekcji mojej wady, więc poszłam na studia logopedyczne, żeby dowiedzieć się u źródła, co z tym fantem zrobić. Kierunek okazał się fascynujący! Dziennikarstwo uśpiłam, zabrałam się za pracę z dziećmi. Żeby móc im lepiej pomagać, skończyłam kolejne studia – neurologopedię.

Nadal tęsknię za radiem, w którym uwielbiałam pracować ale też za polskim chlebem razowym; pomidorami malinowymi i śnieżycą. Jestem emigrantką, ale stale mam kontakt z polskimi dziećmi, które tutaj – w Szkocji – zgłaszają się do mnie na terapię. Nadal też odzywa się we mnie pani redaktor – dlatego piszę. Więcej o mnie i mojej pracy na stronie

www.neurologopeda.co.uk

Zapraszam do komentowania artykułów i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Jeśli ktoś ma pilną prośbę, przyzwoitą propozycję albo chce sobie coś skrobnąć -można skontaktować poprzez mój e-mail:

agata.lesiowska@gmail.com

Współpracuję z Fundacją Szczęśliwi Bez Cukru, dla której też piszę artykuły. Polecam wszystkim rodzicom stronę Fundacji, dzięki której znacznie łatwiej promować zdrowie dla całej rodziny:

https://szczesliwibezcukru.pl/

logo-bez-cukru