Czytelnie: Zdrowe Jedzenie

Mam wielkie szczęście do ludzi, którzy są jak drogowskazy, bo kiedy tylko zacznynam szukać odpowiedzi ma palące pytanie, natychmiast ktoś przychodzi z odpowiedzią.

Nasza Marysia ma 14 miesięcy, urodziła się w kraju gdzie otyłość i choroby z powodu fatalnej diety są równie powszechnie jak deszcz. Codzinnie obserwuję,  jak młodzi ludzie trują się fast-foodem,  konserwantami, cukrem a najpopularniejszym warzywem jest frytka. I nie zrozumcie mnie źle,  uwielbiam Szkotow za ich luz, przyjazne nastawienie do świata i jowialność. Jeśli jednak nie zmienią nawyków żywieniowych,  czeka ich zdrowotna katastrofa.  Podobnie jak polskie dzieci wychowujące się w Szkocji, których rodzice coraz częściej przejmują tutejszy styl życia.

Szukam więc najnowszej wiedzy o optymalnie zdrowym odżywianiu małych dzieci i et voila!  przychodzi do mnie mama Zosi i Bartka a po niej mama Antosia i Ani.  Cudowne, świadome, głodne wiedzy i chętne podzielić się nią czarownice (to nasze rodzinne określenie kobiet wyjątkowych). I nie mam już żadnych pytań. Mam za to pod ręką książkę,  która musicie przeczytać. Proszę. Możecie się z nią nie zgadzać, kwestionować, ale dla dobra swoich dzieci spróbujcie posłuchać, co mówi lekarz który unika przepisywania leków,  leczy i zapobiega chorobom za pomocą odpowiedniej diety.

Dr Joel Fuhrman jest znanym lekarzem i autorem wielu książek, propagującym wysokoodżywczą i niskokaloryczną dietę, która umożliwia dziecku optymalny rozwój. Ojciec trójki dzieci, przyjaciel wielu rodzin doskonale wie o czym pisze. W swojej książce odonosi się do zagadnień takich jak ADHD, nadużywanie antybiotyków, przewlekłe choroby wieku dzieciecego, nowotwory i przede wszystkim zmiany nawyków żywieniowych.

Tytuł książki to „Zdrowe dzieciaki. Jak odżywiać dzieciaki, żeby były zdrowe”, w Polsce publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa  Varsovia.

Lektura obowiązkowa.

Pani Agnieszko i Karolino: dziękuję!

ksiazka-fox-smaller

 P.S. Książka nie odnosi się do dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi np. w przebiegu autyzmu, zespołów genetycznych i innych jednostek wymagających indywidualnego podejścia.

1 comment

  • Basia

    Agato jak to dobrze ze ty dalej propagujesz zdobyta wiedze. Staram sie karmic moje malenstwo (14 miesiecy) tym co najlepsze. Ostatnio jednak ku mojemu totalnemu przerazeniu mamy okres plucia warzywami i owocami i choc mala jadla totalnie wszystko teraz zaczyna wybierac takze owoce i warzywa sa jej wrogiem publicznym nr 1. Nie zmienia to faktu ze codziennie ma proponowane owocowe przekaski. Moze uda nam sie wrocic do jej zdrowej diety ktora jest tak istotna dla jej prawidlowego rozwoju. Dziekuje za propozycje wartosciowej lektury i serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *